Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödülleri, 2016

“Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödülleri” sahiplerini buluyor.

Okul Kütüphanecileri Derneği 2013 yılından itibaren vermeye başladığı Geleneksel “Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödülleri”nin 4.’sünü 52. Kütüphane Haftası​ kutlamaları kapsamında 28 Mart Pazartesi günü Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 50. Yıl Salonunda saat 12.00’de gerçekleşecek ödül töreninde sahiplerine verilecek.

ipk

“Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödülleri” kitaba, kütüphaneye, okuma kültürüne, sanata, edebiyata ve topluma katkı sunan, kişi, kurum ve kuruluşlara veriliyor.

İlkini; Yazar, Gülten Dayıoğlu’na ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’a,

İkincisini; Hayata Renk Ver Derneği “Koridor Kütüphanesi Projesi”ne,
Açtığı halk ve çocuk kütüphaneleri ve Şiir kütüphanesi ile Bursa Nilüfer Belediyesi Çocuklar için yıllardır yazan kütüphaneci dostu-çocuk dostu, yazar, Yalvaç Ural’a,

Üçüncüsünü; Günışığı Kitaplığı’na, Yazar, Mustafa Ruhi Şirin’e, Çizer-Ressam Mustafa Delioğlu’na ve Kadıköy Belediyesi Başkanlığı’na verildi.

Bu yıl Dördüncüsü verilecek olan ödül;
Okuma Kültürü konusunda yenilikçi çalışmalar, çalıştaylar ve sempozyumlar yapan, yayınlar çıkaran okullarda kamu ve sivil toplum işbirlikleri ile Z-Kütüphaneler kuran, okul kütüphanelerinin, kütüphaneciliğin ve kütüphanecilerin önemini topluma yayan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araçları ve Yayımlar Daire Başkanlığı adına Daire Başkanı Sayın Ercan Şen’e ve,
Yayıncılar, yazarlar, öğretmenler ve öğrenci işbirliği ile kurulan öğrenciler için bir yaşam merkezi olan, okuma atölyeleri ve, yazar buluşmaları gerçekleştiren Hatay Narlıca Anadolu Lisesi İpekli Mendil Okul Kütüphanesi’ adına Sayın Mehmet Tutar’a verilecek.

Ödül Töreni:
Ödüller 28 Mart Pazartesi günü Ankara’da Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Merkezi öncülüğünde gerçekleşen 52. Kütüphane Haftası açılış töreninde Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 50. Yıl Salonunda saat 12.00’de gerçekleşecek ödül töreninde sahiplerine verilecek.

52. Kütüphane Haftası açılış töreni ve ödül töreni tüm kütüphanecilere, kültür-sanat, kitap ve edebiyat ve kütüphane dostlarına açıktır.

Ipekli Mendil Kutuphanesi-Okuma Kulturune Katki Odulleri

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s