Cem Uçan

                                                                             HAYAL MEYAL
deniz

Kendinizi başkalarını izlerken bulduğunuz oldu mu hiç? O andan çıkıp tanımadığınız birinin size tanıdık gelen bir anıyla zaman yolculuğuna çıktığınız.Kişisel tarihinizin unutamadığınız bir yerinde durduğunuz. İçinde bulunduğunuz zamanda volta attığınız.Şimdiki “siz”le yüzleştiğiniz. Cevaplardan çok soruları önemseyen Nuri Amca gibi başlamak istedim blog yazısına. Hazırlık yaparken yazarın hikâye veya karakterlerine gönderme yapmak önemlidir ne de olsa. Neden Nuri Amca’yı seçtiğimi ben de bilmiyorum ama sorudan yola çıkınca ister istemez o karaktere ulaşmış oldum.

cem-ucan

Cem Uçan, satırlarıyla okuru karakterlerin  zaman yolculuğuna çıkarırken, hikâye yazmanın aslına ne kadar esnek olabileceğini de gösteriyor.

Öykülerindeki karakterlerin geçmişleri bir çocuğun hayal meyal hatırladığı anlar ve etraftan duyulan söylentilerle şekilleniyor. Onun için öykü yazmak karanlık bir odada tavana vuran ışığın her hareketinin bir şekil olduğunu düşünüp onları anlatmak aslında. Birbirinden farklı,her şekle girebilen ve birbirine dönüşebilen şekiller. Tıpkı bizim hayatlarımız gibi.
dilvin

Dilvin Tüfekçioğlu 
İpekli Mendil Yazarı 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s